Izlaist un pāriet uz galveno saturu

Palīdzība

Saturs

Reģistrēšanās uzsākšana
Reģistrēšanās ar e-pastu un paroli
Reģistrēšanās ar VIIS
Pierakstīšanās ar lietotājvārdu un paroli
Pierakstīšanās sistēmā, izmantojot VIIS

Reģistrēšanās uzsākšana

Lai uzsāktu darbu e-mācību sistēmā, lietotājam pirmajā apmeklējuma reizē ir jāreģistrējas, jeb jāizveido sev konts.

Lai izveidotu jaunu lietotāja kontu, lietotājam ir ar peles kreiso taustiņu jāklikšķina uz violetās pogas "Pierakstīties", kas atrodas e-mācību sistēmas sākumlapas augšējā labajā stūrī (skat. att. zemāk).

Pēc šīs pogas nospiešanas tiek atvērta pierakstīšanās lapa. Šajā lapā pierakstīties var tikai tie lietotāji, kuriem sistēmā jau ir izveidots lietotāja konts.

Lai izveidotu jaunu kontu, lieotājam ar peles kreiso taustiņu jāklikšķina uz violetā, pasvītrotā vārda 'Reģistrēties' (skat. att. zemāk).

Pēc šīs darbības lietotājam tiek atvērta reģistrācijas forma (skat. att. zemāk).

Reģistrēšanās ar e-pastu un paroli

Lietotājs šo formu aizpilda ar nepieciešamo informāciju - e-pastu, vārdu un uzvārdu, publisko lietotājvārdu, paroli, dzimumu un ieklikšķina ķeksīti pie piekrišanas e-vides pakalpojuma nosacījumiem (skat. piemēru zemāk).

 

E-vides pakalpojuma nosacījumus un ētikas kodeksu ir iespējams izlasīt klikšķinot uz pasvītrotā, violetā teikuma "Pārskatīt pakalpojuma nosacījumus un ētikas kodeksu"

Pēc nepieciešamās informācijas norādīšanas lietotājs klikšķina uz violetās pogas "Reģistrēties" (skat. att. zemāk).

Uz ekrāna parādās paziņojums, kas aicina lietotāju pabeigt reģistrēšanos, aktivizējot, uz iepriekš norādīto e-pastu, nosūtīto reģistrācijas saiti (skat. att. zemāk).

Reģistrācijas apstiprināšanas e-pastā ir ietverta saite, kuru noklikšķinot tiek aktivizēts lietotāja jaunais izveidotais konts. Šī saite ir jānoklikšķina 24 stundu laikā no e-pasta saņemšanas laika. Pēc tam saite vairs nedarbosies, un izveidoto kontu nebūs iespējams aktivizēt.

Ar šo reģistrēšanās sistēmā ir pabeigta, un lietotājs var sistēmā autentificēties, izmantojot savu iepriekš norādīto e-pasta adresi un paroli.

Reģistrēšanās ar VIIS

Ja lietotājam ir izveidots konts VIIS sistēmā vai Latvija.lv, tad lietotājam ir iespēja piereģistrēties sistēmai izmantojot šos kontus.

Lietotājs ar peles kreiso taustiņu klikšķina uz pogas "VIIS" (skat. att. zemāk).

Pēc šīs pogas nospiešanas, tiek atvērta VIIS autentifikācijas lapa.

Lietotājs var izvēlēties, vai tas vēlas izmantot savu VIIS kontu, vai autentificēties, izmantojot Latvija.lv.

Pēc autentificēšanās, lietotājam tiek automātiski izveidots konts arī e-mācību sistēmā, un lietotājs var uzsākt darbu ar e-mācību sistēmu.

Pierakstīšanās ar lietotājvārdu un paroli

Piekļuve mācību kursiem e-mācību vidē ir nodrošināta tikai reģistrētiem e-mācību vides lietotājiem.

Lai pieslēgtos e-mācību videi, lietotājam e-mācību vides sākumlapā jāspiež poga “Pierakstīties” un autentifikācijas formā jāievada savu lietotājvārdu un paroli.

Pēc lietotājvārda un paroles ievades jāspiež poga “Pierakstīties”.

Autentifikācijas forma

Pierakstīšanās sistēmā, izmantojot VIIS

Lai pieslēgtos sistēmā izmantojot VIIS, lietotājam ir jāizvēlas darbība Izveidot kontu izmantojot VIIS vai Pierakstīties izmantojot VIIS, Pierakstīšanās vai reģistrēšanās formā.

Pieslēgšanās ar VIIS

Pēc VIIS pogas nospiešanas lietotājs tiek pārvirzīts uz VIIS autorizācijas lapu.

VIIS autorizācijas lapa

Pieslēdzoties sistēmai izmantojot VIIS, automātiski tiek ielasīti lietotāja profilam nepieciešamie, VIIS pieejamie lietotāja personas dati.

Autentifikācijas forma

Ievadot derīgu konta informāciju un spiežot pogu “Pierakstīties”, lietotājs tiek pārvirzīts uz darba vides sākumlapu.